Školám a dětem

Ahoj všichni! Zde se dočtete o bohatém programu, který připravujeme speciálně pro vás, milí školáci a předškoláci. Můžete se těšit na cestu kolem světa s Casanovou, výtvarné dílny i výjimečné komentované prohlídky na téma hrdinů a válečníků antických bájí.

S Petrem Stolařem a Divadlem V Pytli vás zveme na divadelní představení spojené s prohlídkou zámeckých komnat pod názvem Cesta kolem světa s Giacomo Casanovou. Představení, plné zábavy i poučení, se bude konat v působivých interiérech duchcovského zámku, pro které bylo doslova „ušito na míru“. Určeno je pro naše nejmenší návštěvníky – děti v předškolním věku z mateřských škol. Knihovník, cestovatel a fantasta Giacomo Casanova, světově proslulá historická osobnost, provede děti nejnapínavějšími příběhy ze svého života. V poutavém vyprávění bude ale stále přerušován obyvateli zámku. Spolu s dětmi se však dobrodružství znovu oživí a navíc za jejich pomoci a fantazie zažije i to, o čem se mu ani nesnilo. Třicet minut příběhu v kulisách zámku a za stálých změn ústřední rekvizity – proutěného koše, jenž se proměňuje v kočár, loď, sáně i balón, bude zakončeno prohlídkou vybraných komnat i s otevřením tajné knihovny, ve které bude Casanova sepisovat své slavné Paměti. Divadelní představení se zážitkovou prohlídkou zámku Duchcov pro vás pořádáme v pátek 20. října 2017 od 9 do 10 hodin. Program potrvá cca 60 minut.

S Ústavem pro klasickou archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy pro vás pořádáme na zámku Duchcov speciální komentované prohlídky nové expozice Okouzleni antikou na téma Hrdinové a válečníci antických bájí. Prohlídky jsou určené pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a studenty středních škol. Expozicí Vás provedou odborníci z Univerzity Karlovy a Národního památkového ústavu. Během prohlídek se dozvíte mnoho zajímavostí o největších válečných konfliktech ve starořecké mytologii, o bájných hrdinech a jejich dobrodružstvích, o jejich podobách v proměnách času od antiky do současnosti, i o tom, jak antičtí hrdinové znovu ožili ve šlechtických divadlech a scénách hradů a zámků. Prohlídky se budou konat na duchcovském zámku v pátek 22. září 2017 se vstupy v 10, 11, 13 a 14 hodin. Prohlídka potrvá cca 55 minut.

Vstup na tyto akce je nutné rezervovat telefonicky předem na čísle 417 835 301, a to nejpozději do 15. září 2017 (Hrdinové a válečníci antických bájí) a do 10. října 2017 (Cesta kolem světa s Casanovou). Vstupné na osobu na jednotlivé programy činí 60 Kč, pedagogický dozor má vstup zdarma.

Se zkušenou lektorkou MgA. Radkou Müllerovou, Ph.D., pro vás připravujeme výtvarné dílny v expozici Okouzleni antikou přímo na míru a podle vašich časových možností. Po absolvování výtvarného kurzu zaměřeného na rozvoj vizuálního vnímání v konfrontaci s antickým uměním, kolébkou středoevropské kulturní tradice, můžete získat absolventský list a zpětnou vazbu na vaši tvůrčí činnost. Podrobnější informace a fotogalerii z již realizovaných kurzů naleznete zde.

Paní učitelky, páni učitelé, milé děti, žáci, těšíme se na viděnou. Další informace a fotogalerie z akcí si můžete prohlédnout zde.