Svatba na zámku

Státní zámek Duchcov nabízí možnost uspořádání svatebního obřadu v honosném Valdštejnském sále či v zahradě u zámku.

CENY SVATEBNÍCH OBŘADŮ PRO ROK 2021

Valdštejnský sál: 5.000 Kč (vč. DPH)
(svatební obřady jsou zde možné celoročně).

Knížecí zahrada: V roce 2021 nebudou svatby v zahradě umožněny z důvodu plánované rekonstrukce.

Obřadní síň: příslušné informace naleznete zde.

Fotografování a pořizování videozáznamů během obřadu je zdarma.
Poplatek za další fotografování v interiérech zámku: 500 Kč (vč. DPH) / 30 minut.

V zájmu bezpečnosti návštěvníků i památky platí v celém zámeckém areálu zákaz používání bezpilotních dronů.

Pokud jste se rozhodli, že svůj slavnostní den prožijete na zámku Duchcov, nejprve prosím kontaktujte matriku MÚ Duchcov. Podrobné informace Vám poskytne Jana Víchová.
Kontakt: +420 417 514 410, vichova@mu.duchcov.cz.

V případě zájmu o obřad v Knížecí zahradě nebo ve Valdštejnském sále Vám další informace sdělí správa zámku, s níž si můžete domluvit také prohlídku svatebních prostor. Poradí Vám Petr Chvála v kanceláři zámku.
Kontakt: +420 417 835 321, +420 417 835 301, chvala.petr@npu.cz.

CO JE DOBRÉ VĚDĚT:

Valdštejnský sál i Knížecí zahrada jsou vhodné i pro větší svatby, v zahradě ale bohužel nelze zajistit sezení pro všechny. Je možné domluvit místa k sezení např. pro rodiče či prarodiče.

Po předchozí dohodě se správou objektu je možné pro svatební hosty objednat (případně i zkrácenou) prohlídku historických interiérů zámku. Svatebčanům nabízíme zvýhodněnou cenu v tarifu snížené vstupné, které pro rok 2021 činí 100 Kč/osoba za kompletní prohlídkový okruh, či 60 Kč/osoba za zkrácenou prohlídku zámku.

Parkování svatebčanů na prvním zámeckém nádvoří je možné pouze výjimečně (např. zdravotní důvody), na zpevněných plochách a po předchozí domluvě se správou objektu. Vjezd na čestný dvůr s kašnou je zakázán. Parkování je možné na přístupové cestě podél konírny před obřadní síní.

Házení umělých lístků růží, papírových, textilních či fóliových konfet, srdíček a dalších problematicky rozložitelných předmětů je zakázáno. Lze použít rýži, lístky pravých růží či bublifuky. Děkujeme za pochopení.