Zámek Duchcov připravuje pro děti na jarní měsíce výlet do světa antiky a cestu kolem světa s Casanovou

Blíží se jaro a s ním bohatý program, který připravujeme speciálně pro školáky a předškoláky. Můžete se těšit na antickou dílnu, cestu kolem světa s Casanovou i výjimečné komentované prohlídky na téma hrdinů a válečníků antických bájí.

S Petrem Stolařem a Divadlem V Pytli vás zveme na divadelní představení spojené s prohlídkou zámeckých komnat pod názvem Cesta kolem světa s Giacomo Casanovou. Představení, plné zábavy i poučení, se bude konat v působivých interiérech duchcovského zámku, pro které bylo doslova „ušito na míru“. Určeno je pro naše nejmenší návštěvníky – děti v předškolním věku z mateřských škol. Knihovník, cestovatel a fantasta Giacomo Casanova, světově proslulá historická osobnost, provede děti nejnapínavějšími příběhy ze svého života. V poutavém vyprávění bude ale stále přerušován obyvateli zámku. Spolu s dětmi se však dobrodružství znovu oživí a navíc za jejich pomoci a fantazie zažije i to, o čem se mu ani nesnilo. Třicet minut příběhu v kulisách zámku a za stálých změn ústřední rekvizity – proutěného koše, jenž se proměňuje v kočár, loď, sáně i balón, bude zakončeno prohlídkou vybraných komnat i s otevřením tajné knihovny, ve které bude Casanova sepisovat své slavné Paměti. Divadelní představení se zážitkovou prohlídkou zámku Duchcov pro vás pořádáme ve středu 12. dubna 2017 od 9 do 10 hodin. Program potrvá cca 60 minut.

Ústavem pro klasickou archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy pro vás pořádáme na zámku Duchcov speciální komentované prohlídky nové expozice Okouzleni antikou na téma Hrdinové a válečníci antických bájí. Prohlídky jsou určené pro žáky 1. a 2. stupně základních škol a studenty středních škol. Expozicí Vás provedou odborníci z Univerzity Karlovy a Národního památkového ústavu. Během prohlídek se dozvíte mnoho zajímavostí o největších válečných konfliktech ve starořecké mytologii, o bájných hrdinech a jejich dobrodružstvích, o jejich podobách v proměnách času od antiky do současnosti, i o tom, jak antičtí hrdinové znovu ožili ve šlechtických divadlech a scénách hradů a zámků. Prohlídky se budou konat na duchcovském zámku u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel ve středu 19. dubna 2017 se vstupy v 9, 10, 11 a 13 hodin. Prohlídka potrvá cca 55 minut.

A do třetice přijměte pozvání do světa antiky, kde lidé teprve objevovali vztahy čísel a přírodních dějů, do časů, kdy vznikaly základy poznání, jak jej známe a využíváme dodnes. S Divadélkem Ondřej Vás zveme na výjimečný zážitkový a vědomostní program pod názvem Antická dílna. Pustíme se do hledání vědění po stopách takových velikánů, jako byl Archimédés ze Syrakus, Pythagoras ze Samu, Hérón Alexandrijský, nebo Eratosthenés z Kyrény. S Archimédem se vydáme za tajemstvím prvních strojů, Pythagoras nás zasvětí do zákonitostí geometrie, s Eratosthenem se pokusíme změřit velikost Země. Dozvíte se, jak vypadal první automat na nápoje a kdo ho sestrojil. Pokud se rozhodnete tuto zábavnou cestu poznání absolvovat, bude pro vás připravena interaktivní skupinová hra pro 5 družstev, plná pokusů a zajímavých úkolů s vědomostní soutěží na závěr. Program je určen pro žáky 1. a 2. stupně základních škol. Antickou dílnu na zámku Duchcov pro vás pořádáme v pátek 5. května 2017 se vstupy v 9, 10:30 a 13 hodin. Program potrvá cca 60 minut. 

Vstup na všechny akce je nutné rezervovat si předem na tel. 417 835 301 nejpozději do 31. března 2017. Vstupné na osobu na jednotlivé programy činí 60 Kč, pedagogický dozor má vstup zdarma.

Paní učitelky, páni učitelé, milé děti, žáci, těšíme se na viděnou.