Nové suvenýry na zámku Duchcov včetně reprezentativního tištěného průvodce k expozici Okouzleni antikou

Letošní návštěvnická sezóna na duchcovském zámku trvá do konce října. Pokud sháníte pozornost pro přátele či dárek pro své blízké, v zámecké pokladně si můžete zakoupit zbrusu nové suvenýry a upomínkové předměty s motivem zámku, zámeckého areálu či věhlasného zámeckého obyvatele Giacoma Casanovy. Nechybí očekávaný průvodce, který vás zavede za krásami a pozoruhodnostmi antického světa.

Připravili jsme pro vás tištěného průvodce novou expozicí Okouzleni antikou, který by rozhodně neměl chybět ve vaší knihovně. Průvodce je obohacen o řadu působivých fotografií z expozice a dobových obrazových pramenů, dokládajících prolínání světa antiky a barokního zámku. Na jeho přípravě se podílel autorský kolektiv, složený z odborných pracovníků Národního památkového ústavu a Ústavu pro klasickou archeologii Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Průvodce se věnuje sbírce odlitků antické plastiky vystavené v osmi prostorách expozice na přízemí jižního křídla zámku Duchcov, vybraným mytologickým postavám a příběhům, problematice znovuobjevení antiky a historii sběratelství antických památek. Zmíněny jsou antické inspirace v zámeckých divadlech a tzv. Grand Tour, putování aristokratických cestovatelů za památkami antického světa. Dočtete se nejen o místech putování, o antických inspiracích v šlechtické portrétní tradici, ale i o vybraných sběratelích a cestovatelích, okouzlených antikou. Prolínání světa antiky a barokního zámku je zasazeno do kontextu barokního areálu duchcovského zámku, věhlasného sídla rodu Valdštejnů.

Dále si můžete zakoupit dva nové druhy turistických vizitek s motivy Knížecí zahrady a Reinerovy fresky, instalované v moderním pavilonu v zámeckém parku. K zakoupení je rovněž nová muzejní vizitka s motivem antického štítu s bohyní Athénou a bojovníky trojské války z expozice Okouzleni antikou. Novinkou jsou i namluvené turistické nálepky s motivem zámku a rekonstruovaného zámeckého divadla, medaile a štítky Cesta za pokladem s motivem zámku a portrétu Giacoma Casanovy. Ideálním dárkem pro dámy i pány jsou přírodní mýdla s vůněmi levandule, skořice a kávy, zdobené motivem zámku a portrétem Giacoma Casanovy.

Pokud jste sběratelé otisků turistických razítek, i vy si přijdete na své. Máme pro vás k dispozici dvě nová turistická razítka s motivem Reinerovy fresky v pavilonu v zámeckém parku a expozice Okouzleni antikou. V pokladně je dále distribuována produkce duchcovské porcelánky Royal Dux se zámeckými a historickými motivy za výhodné ceny. V měsíci říjnu je pro vás zámecká pokladna otevřena o víkendech a svátcích od 10 do 15 hodin.