Informace pro návštěvníky

V bezprostředním okolí zámku naleznete také pavilon s přenesenou Reinerovou freskou, zámeckou zahradu (dnes městský park), nebo kapli sv. Barbory u rybníka Barbora, která se nachází v místě bývalého městského hřbitova, kde byl pohřben světově proslulý Giacomo Casanova.

Podrobnější informace o městě a regionu Vám poskytne Městské informační centrum Duchcov a Muzeum města Duchcova s expozicí k dějinám města. Pořádání kulturních akcí ve městě Duchcov zajišťuje Kulturní centrum Duchcov.

Další důležité informace

Pro objednané skupiny větší než 10 osob je po předchozí domluvě se správou zámku vstup možný i mimo otevírací dobu zámku. V případě zájmu o prohlídku mimo návštěvní dobu nás kontaktujte na telefonním čísle +420 417 835 301 nebo na e-mailu duchcov@npu.cz. 

Pokud je pondělí státem uznaný svátek, je zámek veřejnosti přístupný a zavíracím dnem je úterý.

Mimo sezónu (od listopadu do března) je zámecký areál (první nádvoří, čestný dvůr, Knížecí zahrada) volně přístupný od 8:00 do 14:30, o víkendech je zavřeno. Ve výjimečných případech může být vstup do areálu uzavřen dříve (nepřízeň počasí, hrozící nebezpečí). Doporučujeme si proto otevírací dobu před návštěvou areálu telefonicky ověřit. 

V případě konání svatebního obřadu může být dočasně uzavřen Valdštejnský sál či Knížecí zahrada. 

Více o návštěvní době

Parkování

Parkovat lze zdarma na náměstí Republiky před vstupem do zámeckého areálu. Veřejné parkoviště (zejména pro autobusy) se nachází v dostupné vzdálenosti od zámku nedaleko vodní plochy Barbora. Veřejné parkoviště provozují Technické služby města Duchcova, s. r. o.

Přístupnost

Bezbariérový vstup je možný na nádvoří a do expozic v přízemí zámku (Okouzleni antikou). Oba hlavní prohlídkové okruhy se nacházejí v prvním patře zámku, je tedy nutné zdolat schody. Před návštěvou prosím kontaktujte správu objektu, návštěvník si musí sám předem zajistit pomoc při pohybu v zámku (pomoc s vynesením vozíku atd.). Po domluvě lze na prohlídkovou trasu vypůjčit přenosnou skládací židličku. Bezbariérové WC je přístupné z vestibulu, naproti pokladně.

Pro objednané skupiny lze zajistit prohlídku zámku s využitím haptických pomůcek pro nevidomé návštěvníky. Neslyšícím návštěvníkům je možné poskytnout texty v českém jazyce (k dostání na pokladně).

 

Zvířata

Vstup do zámeckého areálu je možný pouze se psem na vodítku. Po domluvě se správou zámku je možné vzít na prohlídku drobná psí plemena (pouze v pevné schránce, tašce atp.).

Cyklisté

Stojany na odkládání kol jsou k dispozici v zámeckém nádvoří.

Pro děti

Na toaletách se nachází přebalovací pult.

Zámek nabízí možnost zkrácených prohlídek pro mateřské i základní školy a množství kulturních akcí zaměřených na děti různého věku.

Občerstvení

V blízkosti zámku si můžete vybrat z několika kaváren a restaurací.

Pokud se plánujete v Duchcově zdržet a využít služby místních poskytovatelů ubytování a stravování, ze široké nabídky si můžete vybrat zde.