Pro školy

Celoročně nabízíme:

Pro mateřské školy nabízíme zkrácenou prohlídku zámku. Organizované skupiny dětí do 6 let platí 20 Kč/osoba.

Státní zámek Duchcov je zapojen do programu Klíč pro školy, který je určen pro žáky základních škol a studenty prvních ročníků středních škol. Školy registrované do programu platí vstupné pouze za polovinu žáků. Návštěva musí být objednána alespoň 48 hodin předem. Sleva neplatí na hrané prohlídky či prohlídky s doprovodným programem, platí pouze na běžné prohlídky s průvodcem. Více informací zde.

 

Akce pro školy v sezóně 2018:

24. 4. 2018–25. 4. 2018 Jak se budí zámek?
Víte, co vše se musí na zámku udělat, když skončí zima a začne jaro? Zámečtí sloužící mají plné ruce práce, aby zámek připravili na příjezd hraběcí rodiny. Program pro mateřské školy a 1. stupeň základních škol. Program pořádá zámek Duchcov ve spolupráci s Divadlem v Pytli Petra Stolaře.

29. 5. 2018 a 31. 5. 2018 Hrdinové a bohové antických bájí
Během prohlídky se dozvíte mnoho zajímavostí o největších válečných konfliktech ve starořecké mytologii, o bájných hrdinech a jejich dobrodružstvích, o jejich podobách v proměnách času od antiky do současnosti, i o tom, jak antičtí hrdinové znovu ožili ve šlechtických divadlech a scénách hradů a zámků. Program pro 2. stupeň základních škol a střední školy.

Vstupenky je nutné rezervovat předem na telefonním čísle +420 417 835 301 nebo na e-mailu duchcov@npu.cz. Cena vstupenky je 60 Kč za osobu. Pedagogický dozor má vstup zdarma.