Krušné hory

  • Fyzická náročnost: Středně náročné
  • Občerstvení: Ano
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Pohoří s tajuplnou atmosférou, jež se táhne na hranicích Německa a České republiky, řadí mnozí návštěvníci mezi nejhezčí české hory. Naleznete zde křižovatku naučných stezek, cyklostezek a běžeckých tras, na své si přijdete v každé roční době. Není se čemu divit, že původní majitelé a stavitelé zámku Duchcov Valdštejnové měli hřebeny Krušných hor ve velké oblibě, pořádali zde hony a nedaleko Flájské přehrady si v 60. letech 18. století nechali vystavět lovecký zámeček Lichtenwald i s rozsáhlou oborou, vzdálený od Duchcova vzdušnou čarou asi 16 km. Lovecké trofeje a zbraně dodnes zdobí interiéry zámku Duchcov.

Z vyvýšených míst Krušných hor se nabízí okouzlující výhledy na českou krajinu, v případě příznivého počasí dohlédnete až na Ještěd a vrcholky Krkonoš. Co všechno zůstalo nevysloveno, objevíte zde.


Tipy na výlet

Severočeské městečko Duchcov je známé po světě pod svým historickým názvem Dux, a to v souvislosti s italským svůdníkem, dobrodruhem a milovníkem žen Casanovou. Ten tu...

Zámek Nový Hrad se nachází nedaleko královského města Louny. Nabízí svým návštěvníkům dva stálé prohlídkové okruhy, množství kulturních akcí a sezónních výstav.

Prohlídková štola Lehnschafter je jedno z nejrozsáhlejších a nejstarších důlních děl ve svazích krušnohorské obce Mikulov, vzdálené 12 km od Duchcova a dobře dostupné...