Porcelánové stezky regionu Teplicka

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Občerstvení: Ano
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ano

Rádi byste spojili návštěvu zámku Duchcov s výletem za dalšími atraktivitami regionu? Doporučujeme Vám několik tipů v dostupné vzdálenosti od zámku. Porcelánové stezky regionu Teplicka Vás zavedou nejen za tajemstvím výroby porcelánu, ale i po stopách Giacoma Casanovy či za jinými zajímavostmi na bývalém panství hrabat Valdštejnů a knížat Clary-Aldringenů.

Porcelánové stezky regionu Teplicka byly nominovány v soutěži DestinaCZe 2015 v kategorii Po Česku za tradicemi a v soutěži o titul nejlepší tuzemské turistické atraktivity, kterou vyhlašuje agentura CzechTourism, se umístily na 2. místě. Dvě ze čtyř tras, vedoucích přes Duchcov, Vás zavedou i k dalším atraktivitám regionu Teplicka. Můžete se vydat po stopách Giacoma Casanovy nebo panstvím hrabat Valdštejnů a knížat Clary-Aldringenů. Navštívíte nejen porcelánky Royal Dux v Duchcově a Český porcelán, a.s., Dům porcelánu s modrou krví v Dubí, ale i cisterciácký klášter v Oseku, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Dubí, či Regionální muzeum v Teplicích, sídlící v teplickém zámku. Podrobnější informace naleznete zde.


Tipy na výlet

Severočeské městečko Duchcov je známé po světě pod svým historickým názvem Dux, a to v souvislosti s italským svůdníkem, dobrodruhem a milovníkem žen Casanovou. Ten tu...

Zámek Nový Hrad se nachází nedaleko královského města Louny. Nabízí svým návštěvníkům dva stálé prohlídkové okruhy, množství kulturních akcí a sezónních výstav.

Prohlídková štola Lehnschafter je jedno z nejrozsáhlejších a nejstarších důlních děl ve svazích krušnohorské obce Mikulov, vzdálené 12 km od Duchcova a dobře dostupné...