Regionální muzeum v Teplicích

  • Fyzická náročnost: Lehké
  • Časová náročnost: do 15 min
  • Občerstvení: Ano
  • Vhodné pro vozíčkáře: Ne

Necelých 8 km od Duchcova leží známé lázeňské město Teplice, odkud v době největší slávy vedla reprezentativní alejí k duchcovskému zámku kočárová cesta pro lázeňské hosty, hledající rozptýlení objevováním lázeňského okolí. Teplice byly městem, kde se v 18. a 19. století psaly dějiny, sjížděla se sem tehdejší smetánka i vládní elita Evropy, našlo zde inspiraci mnoho proslulých umělců, vědců i literátů. Na zámku hrabat Clary-Aldringenů hledal naopak rozptýlení duchcovský zámecký knihovník Giacomo Casanova, kterého přitahovalo mimo jiné i zdejší zámecké divadlo a večery ve společnosti urozených.

V teplickém zámku sídlí regionální muzeum a nabízí pro návštěvníky několik prohlídkových tras. Podrobně se o výstavní činnosti a kulturních akcích, pořádaných na zámku, dozvíte zde.


Tipy na výlet

Severočeské městečko Duchcov je známé po světě pod svým historickým názvem Dux, a to v souvislosti s italským svůdníkem, dobrodruhem a milovníkem žen Casanovou. Ten tu...

Zámek Nový Hrad se nachází nedaleko královského města Louny. Nabízí svým návštěvníkům dva stálé prohlídkové okruhy, množství kulturních akcí a sezónních výstav.

Prohlídková štola Lehnschafter je jedno z nejrozsáhlejších a nejstarších důlních děl ve svazích krušnohorské obce Mikulov, vzdálené 12 km od Duchcova a dobře dostupné...